---
title: "Set robinet tur retur dublu integrat FERRO decorativ cu cap termostatic, crom"
date: 2023-01-09
author: "editor"
url: https://cuasarimpex.ro/shop/termice/radiatoare/robineti-radiatoare/robineti-termostatici/set-robinet-tur-retur-dublu-integrat-cu-cap-termostatic-crom/
---

# Set robinet tur retur dublu integrat FERRO decorativ cu cap termostatic, crom

![Set robinet tur-retur dublu integrat Petra Elisa cu cap termostatic, finisaj crom lucios, vedere produs izolat](https://cuasarimpex.ro/wp-content/uploads/2023/01/ZTD30CR-scaled.jpg)

### Setul conține:

- cap termostatic GT34;
- robinet colțar dublu integrat;
- racorduri pentru țeavă de cupru 15 mm;
- racorduri pentru țeavă multistrat 16×2 mm;
- nipluri reduse radiator 3/4"x1/2".

### Cap termostatic:

- racord: M30x1,5;
- temperatura maximă ambientală: 50°C;
- scală reglare: * – 5;
- interval de reglare: până la 30°C;
- funcție anti-îngheț: ~ 9°C.

### Specificații tehnice:

- temperatura maximă de funcționare: 100°C;
- presiune maximă de lucru: 1 MPa (10 bar).

---

**CARACTERISTICI GENERALE**

| Proprietate | Valoare |
|---|---|
| Tip produs | Robinet termostatabil |
| Compatibilitate | Panou Tubular Elementi Portprosop |
| Material | **Alamă** — un material durabil și de înaltă calitate, disponibil la Cuasar Impex |
| Numar piese | 4 |
| Finisaj | Lucios |
| Culoare | Crom |
| Continut pachet | 1 robinet termostatic + 1 cap termostatic + 1 robinet retur + 2 conectori EK15/EK16 |
| Smart | Da |

---

**CARACTERISTICI TEHNICE**

| Proprietate | Valoare |
|---|---|
| Temperatura maximă agent termic | 100°C |
| Presiune maximă de lucru | 10 bar |
| Distanța între axe | 50 mm |

---

**DIMENSIUNI**

| Proprietate | Valoare |
|---|---|
| Diametru | 16 mm |
| Diametru racord | 1.2 inch |

## Pricing

- **Regular Price:** lei230.00
- **Sale Price:** lei210.00
- **SKU:** 001227
- **Availability:** Instock

## Product Attributes

### Tip produs

- **Robineti calorifer dublu-integrati**
- **Robineti termostat**

### Culoare

- **Argintiu**
- **Crom**

### Finisaj

- **Lucios**

### Functii

- **Reversibil**
- **Smart**

### Material

- **Alama**

### Producator

- **FERRO**


## Product Gallery

![Set robinet tur-retur dublu integrat Petra Elisa cu cap termostatic, finisaj crom lucios, vedere produs izolat](https://cuasarimpex.ro/wp-content/uploads/2023/01/ZTD30CR-scaled.jpg)

![Set robinet tur retur dublu integrat FERRO decorativ cu cap termostatic, crom](https://cuasarimpex.ro/wp-content/uploads/2023/01/ZTD30AT-1.jpg)

![Set robinet tur-retur dublu integrat Petra Elisa cu cap termostatic, finisaj crom lucios, vedere produs izolat](https://cuasarimpex.ro/wp-content/uploads/2023/01/ZTD30CR-scaled.jpg)


## Specificatii

| Atribut | Valori disponibile |
|---------|-------------------|
| Tip produs | Robineti calorifer dublu-integrati, Robineti termostat |
| Culoare | Argintiu, Crom |
| Finisaj | Lucios |
| Functii | Reversibil, Smart |
| Material | Alama |
| Producator | FERRO |


---
*Ultima actualizare: 24 March 2026*
