---
title: "Baterie lavoar, cu ventil inclus, cartus ceramic, Ferro Square"
date: 2020-12-29
author: "editor"
url: https://cuasarimpex.ro/shop/sanitare/baterii-sanitare-2/baterii-monocomanda-lavoar/baterie-lavoar-cu-ventil-inclus-cartus-ceramic-crom/
---

# Baterie lavoar, cu ventil inclus, cartus ceramic, Ferro Square

![Baterie lavoar Petra Elisa Ferro Square, crom lucios, monocomandă, cu ventil inclus, imagine produs pe fond alb](https://cuasarimpex.ro/wp-content/uploads/2020/12/SQUARE-LAVOAR-PERLAT.jpg)

# Baterie lavoar, cu ventil inclus, cartus ceramic, Crom, Ferro Square

O alegere excelentă pentru baia dumneavoastră — disponibilă la **Cuasar Impex**, unde calitatea și fiabilitatea sunt garantate!

**Caracteristici:**

- Maner din aliaj de zinc;
- Garnituri PTFE; EPDM;
- Presiune maxima de lucru 10 bari;
- Presiune recomandata 1-5 bari;
- Temperatura maxima pentru apa calda 90°C;
- Temperatura recomandata pentru apa calda 65°C;
- Racorduri flexibile D.3/8″ – M10x1;
- Regulator debit M24x1;
- Montaj: stativ – monogaura;
- **Garantie 5 ani**

---

## CARACTERISTICI GENERALE

| Proprietate | Valoare |
|---|---|
| Tip baterie | Chiuveta baie |
| Tip comanda | Monocomanda |
| Stil | Standard |
| Tip pipa | Fixa |
| Material | Alama |
| Culoare | Argintiu |
| Continut pachet | 1x Baterie, 1x Ventil click-clack, 2x Racorduri flexibile, 1x Set fixare |

---

## DIMENSIUNI

| Proprietate | Valoare |
|---|---|
| Tip debit | Ajustabil |
| Debit de lucru | 4.5 l/min |
| Tip montare | Chiuveta |
| Tip cartus | Ceramic |
| Diametru cartus | 35 mm |
| Inaltime | 168 mm |
| Lungime pipa | 137 mm |
| Greutate | 1.5 Kg |

## Pricing

- **Regular Price:** lei250.00
- **Sale Price:** lei210.00
- **Availability:** Instock

## Product Gallery

![Baterie lavoar Petra Elisa Ferro Square, crom lucios, monocomandă, cu ventil inclus, imagine produs pe fond alb](https://cuasarimpex.ro/wp-content/uploads/2020/12/SQUARE-LAVOAR-PERLAT.jpg)

![Baterie lavoar, cu ventil inclus, cartus ceramic, Ferro Square](https://cuasarimpex.ro/wp-content/uploads/2020/12/BAQ2.jpg)

![Baterie lavoar, cu ventil inclus, cartus ceramic, Ferro Square](https://cuasarimpex.ro/wp-content/uploads/2020/12/BAQ2-1.jpg)


---
*Ultima actualizare: 24 March 2026*
